Logo Rauschert
rauschertEnglishrauschertDeutsch rauschertSzukaj
Illustration
CeramikaTechniczna
TworzywaSztuczne
Podzespoly
EnergiaInzynieria

Azotek krzemu

Twardość, gładkość i izolacja

Azotek krzemu należy do grupy ceramiki nietlenkowej i wyróżnia się przez wyjatkową kombinacje swoich właściwości, między innymi wyjątkowo wysoką twardościa i wytrzymałością, niska rozszerzalnością pod wpływem ciepła, dobrą przewodnością ciepła, jak i extremalnie wysoka wytrzymałością chemiczną.

Siliziumnitrid Rauschert PDFKarta informacyjna "azotek krzemu"

Z tym profilem azotek krzemu jest nieporównywalnym tworzywem konstrukcyjnym dla extremalnych mechanicznych i termicznych warunków zastosowania, również pod względem najwyższych wymogów co do niezawodności, przez co stał się dominującym tworzywem w wielu obszarach zastosowań.

Tworzywo i produkcja

Elementy z azotku krzemu (Si3N4) są produkowane z proszku zawierający mieszanke azotku krzemu oraz substancji pomocniczych wypalanie. Przez spiekanie przy wysokich tempreaturach i wysokim cisnieniem gazu, nastąpuje kompresja i rekrystalizacja cząsteczek azotku krzemu w kształcie igły. Powstaje struktura sieciowa, która nadaje tworzywu wysoką twardość i gęstość. Spieczone elementy można obrabiac narzędziami diamentowymi, przez co można uzyskać wysoką jakość powierzchni oraz wysoką precyzję końcowych wymiarów.

Zastosowania

Z powodu wyjatkowego połaczenia właściwości azotek krzemu znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występują wysokie mechaniczne obciążenia i / lub gdzie występują znaczące obciążenia wynikające ze zmiany temperatur.

Typowe zastosowania są na przykład rolki dla łożysk tocznych, kołki centrujące, elementy mocujące w technice spawania, elementy do bezpośredniego kontaktu z wytopem w hutnictwie metali nieżelaznych metalurgie nie żelaznej, np. w hutnictwie aluminium (rury, rury izolaci termicznej i tym podobne), różne podzespoły do obróbki waferów w przmyśle półprzewodników, elelemnty łożyskowe dla róznych zastosowań wysokoobrotowych oraz komponenty w technice medycznej umozliwiające sterylizacje.

Zapytania

Chętnie przygotujemy ofertę. Proszę w tym celu przesłać nam rysunek wraz zapytaniem podając ilości, wskazać powierzchnie funkcyjne i podać tolerancje.

Aby uzyskać bardzo wąskie tolerancje, elementy mogą zostać szlifowane.

Nawiąż z nami kontakt.

Pan Pani * Proszę wypełnić wszystkie pola

rauschertSzukaj    rauschertTargi    rauschertPrasa    rauschertPolityka Przedsiebiorstwa    rauschertWarunki dostaw i zakupów    rauschertImpressum    rauschertCofnij    rauschertProjektUE