Logo Rauschert
rauschertEnglishrauschertDeutsch rauschertSzukaj
Illustration
CeramikaTechniczna
TworzywaSztuczne
Podzespoly
EnergiaInzynieria

Płytki do promienników podczerwieni

Ceramiczne płytki promienujące ciepło

Nowoczesna technologia grzewcza stawia między innymi na promieniowane podczerwone. Nasze wysokiej jakości płytki ceramiczne stanowią jego podstawę.

Płytki do promienników podczerwieni do wytwarzania ciepła Ceramiczny promiennik gazowy ciepła Płytka ceramiczna do promiennika ciepła

Wykonane ze sprawdzonego kordierytu są stabilne pod względem mechanicznym i termicznym jak również odporne na szok termiczny.

Nasza oferta

  • Indywidualne wymiary specjalne uzyskane poprzez docinanie płytek standardowych: W razie potrzeby docinamy płytki na żądany przez Państwa wymiar zachowując przy tym tolerancję ± 0,2 mm na długości i szerokości. W zależności od wymiaru krawędź może być całkowicie wyeliminowana, co oznacza, że szlif sięga aż do otworów. Podczas szlifowania płytki na grubość zachowujemy jednostronną tolerancję wynoszącą ± 0,4 mm. Płytki perforowane bez powierzchni strukturalnej mogą być szlifowane obustronnie z zachowaniem równoległości powierzchni.
  • Obróbka krawędzi zgodnie ze specyfikacją np. rowki, profile, fazki i inne rodzaje nacięć służące rozwiązaniu problemów z montażem i uszczelnieniem
  • Różne materiały i kolory dla różnych celów np. białe dla gospodarstw domowych i brązowe dla przemysłu

Zastosowanie

Ważnym obszarem stosowania materiałów ceramiki technicznej jest wytwarzanie ciepła przez opalane gazem promienniki podczerwieni.

W przypadku promienników gazowych może powstać tylko niewielka ilość ciepła konwekcyjnego; długość fali promieniowania musi się mieścić w zakresie podczerwieni. Strumień gazu poprzez bardzo wiele równolegle przebiegających kanałów w porowatej płytce ceramicznej rozkłada się na możliwie jak największą powierzchnię spalania.

Dane techniczne

Szczegółowe informacje na temat danych technicznych płytek do promienników podczerwieni przygotowaliśmy dla Państwa w formie pliku PDF.

Dane techniczne płytek do promienników podczerwieni Rauschert Dane techniczne płytek do promienników podczerwieni

Osoba do kontaktu

Anna Dulęba

Rauschert Sp. z o.o. Sp.k.
Ulica Jeleniogórska 4
58-533 Mysłakowice
Polska

duleba@rauschert.com.pl
Telefon +48 75 643 95 69
Fax +48 75 643 95 73

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego:

Pan Pani * Proszę wypełnić wszystkie pola

rauschertSzukaj    rauschertTargi    rauschertPrasa    rauschertPolityka Przedsiebiorstwa    rauschertWarunki dostaw i zakupów    rauschertImpressum    rauschertCofnij    rauschertProjektUE