Logo Rauschert
rauschertEnglishrauschertDeutsch rauschertSzukaj
Illustration
CeramikaTechniczna
TworzywaSztuczne
Podzespoly
EnergiaInzynieria

Tlenek glinu RAPOX®80 RAPOX®95 RAPOX®100

Tygle i izolatory: rezystencja izolacyjna przy wysokich temperaturach

Rapox jest ceramiką tlenku glinu, która wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami, jak np. wysoka rezystencja izolacyjna przy wyokich temperaturach. Zastosowanie znajduje na przykład w izolatorach wysokiego napięcia oraz w tyglach laboratoryjnych.

Kapy czujników, rury nośne elementów termicznych Izolatory wysokiego napięcia
Tygle laboratoryjne z czystego tlenku glinu

Grupa tworzyw obejmuje marki RAPOX 80,RAPOX 95 i RAPOX 100. Ich struktura nadaje im wyjątkowe właściwości izolacyjne, również w ekstremalnych warunkach.

RAPOX® 80

RAPOX 80 jest tlenkiem glinu grupy C780. Te tworzywo spieka się z powodu zwiększonej fazy szkła w niskich temperaturach co umożliwia ekonomicznie korzystną produkcje. Tworzywo ma zastosowanie do temperatury 1400 °C.

RAPOX® 95

Pod nazwą RAPOX 95 oferujemy ceramikę tlenku glinu grupy C795. Charakteryzuje się doskonałą elektryczną rezystencja izolacyjną i jest zoptymalizowana dla zastosowań izolacji wysokiego napięcia. Z tymi znakomitymi właściwościami RAPOX 95 stał się dominującym materiałem dla zastosowań wysoko napięciowych, jak np. zapłon gazowy.

Ponadto ta ceramika posiada wysoką odpornośc na temperaturę przy równoczesnej trwałości mechanicznej, przez co nadaję się do zastosowań wysokotemperaturowych do 1700 °C.

Materiał spełnia również wymogi ujętych w wytycznych niemieckiego ministerstwa środowiska odnośnie styczności z wodą pitną (KTW-Leitlinien des Umweltbundesamtes - Trinkwasserverordnung).

RAPOX® 100

Pod nazwą RAPOX100 oferujemy tlenek glinu najwyższej jakości. W nim wykorzystujemy surowiec Al2O3 o czystości na poziomie 99,995 %. Rezultujące produkty cechują się najwyższą czystością, minimalną zawartością zasady i w szczególności znakomitymi własćiwościami izolacyjnymi. Nadaje sie znakomicie do chemicznych pojemników i tygli reakcyjnych oraz elektronicznych podzespołów.

Zastosowanie o wysokich wymogach technicznych mogą nim zostać realizowane.

Produkcja

Charakterystyczne procesy nadawania kształtu są: prasowanie izostatyczne, prasowanie suche, wtryskiwanie oraz tłoczenie. Niemalże każda geometria jest mozliwa. Elementy można również pokryć glazurą aby zapobiec zanieczyszczeniom.

Jesteśmy specjalistami i jesteśmy w stanie produkować elementy o dużych gabarytach: duże rury ceramiczne, duże gwinty zewnętrzne, rowki lub kanały. Jesteśmy w stanie produkować i obrabiać takie elementy za pomoca specjalnie opracowanych technik.

Właściwości

Szczegóły naszych tworzyw RAPOX są zawarte w dokumencie pdf: Tabela Rapox

Dotatkowych informacji uzyskacie z naszej karty informacyjnej dla materiału Rapox.

Werkstoffblatt Aluminiumoxid RAPOX zum Download Werkstoffblatt Aluminiumoxid RAPOX zum Download Karta informacyjna Rapox

Zastosowaia

Tlenki glinu grupy C780 (RAPOX 80) i C795 (RAPOX 95) nadają się przede wszystkim jako tworzywo izolacyjne w zastosowaniach wysokiego napięcia. RAPOX 95 został zoptymalizowaniu dla takich zastosowań i stanowi światowy standard. Jest stosowany na całym świecie jako izolator wysokiego napięcia np. w technice zapłanowej (elektrody zapłonowe).

Oprócz tego RAPOX 80 (C780) nadaje się z powodu wysokiej wytrzymałości jako materiał konstrukcyjny przy wysokich temperaturach otoczenia.

RAPOX100 nadaje się z powpodu swojej znakomitej chemicznej czystości (czystość Al2O3 powyżej 99,9 %) jako tworzywo w elektrotechnice i technice chemicznej (tygle laboratoryjne, tygle ceramiczne), gdzie najmniejsze zanieczyszczenie materiału jest niepożądane.

Powszechnie stosowane produkty tej grupy tworzyw są: izolatory wysokiego i niskiego napięcia, bryły bezpieczników, wkłady piecowe, zatyczki i obudowy do czujników, rury elementów termicznych, rury do ochrony termicznej (również jednostronnie zamknięte) i zabezpieczenie jeziorek spawalniczych.

Zapytania

Chętnie przygotujemy ofertę. Proszę w tym celu przesłać nam rysunek wraz zapytaniem podając ilości, wskazać powierzchnie funkcyjne i podać tolerancje.

Oferta specjalna

Oferujemy dla nowych zastosowań wysłanie prototypu tworzyw. Przez specjalne metody Rapid Manufactoring jesteśmy w stanie przesłać pojedyńcze wzory jako prototypy, abyście mogli najpierw przetestować nasze tworzywa w praktyce, a potem się zdecyować na produkcje seryjną.

Nawiąż z nami kontakt

Pan Pani * Proszę wypełnić wszystkie pola

rauschertSzukaj    rauschertTargi    rauschertPrasa    rauschertPolityka Przedsiebiorstwa    rauschertWarunki dostaw i zakupów    rauschertImpressum    rauschertCofnij    rauschertProjektUE