Logo Rauschert
rauschertEnglishrauschertDeutsch rauschertSzukaj
Illustration
CeramikaTechniczna
TworzywaSztuczne
Podzespoly
EnergiaInzynieria

Tlenek magnezu

Tworzywo elektrycznej techniki grzewczej

Cechuje się dobrymi właściwosciami elektrycznej izolacji przy wysokich temperaturach. Równocześnie bardzo dobrze przewodzi i odprowadza temperaturę.

Z tego powodu tlenek magnezu jest idealny tworzywem dla produkcji grzałek patronowych, grzałek cewkowych, osłonietych termopar, przewodów grzejnych i niepalnych przewodów.

Tlenek magnezu nalezy do grupy ceramiki wysokotemperaturowe.

Tworzywo

Materiały pochodne tlenku magnezu to woda morska, złoża magnezytu i/lub solanki, które po obróbce ciepła są mielone. MgO zależy do grupy tworzyw C820 i są stosowane w zależności od wymogów w czystości 90 i > 99%.

Produkcja

Charakterystyczny sposób nadawania kształtu dla rur łamanych z tlenku magnezu jest wyciskanie.

Przy tym powstaje ceramika łamana. Tak zwane "crushables" różnych wymiarów przekroju i długości ze zmiennym wzorem otworów. Po dokładnym wysuszeniu produkty mogą zostać obrabiane jeszcze przed wypaleniem. Przy tym zostaje przez dostosowanie temperatury wypalania dokładna mechaniczna twardość uzyskana, dla dalszej obróbki u klienta.

Dla szczególnych produktów można MgO również prasować na sucho i przetwarzać wtryskarką.

Narzędzia do produkcji zostają tworzone, serwisowane, remontowane i naprawiane w naszym dziale budowa Narzędzi.

Właściwości fizyczne i właściwości powierzchni

Dotatkowych informacji uzyskacie z naszej karty informacyjnej dla tworzywa tlenku magnezu.

Magnesiumoxid PDF do karty informacyjnej tlenek magnezu

Zastosowanie

Tworzywa tlenku magnezu nadają się z powodu dobrej przewodności i równoczesnej dobrej izolacji elektrycznej szczególnie dobrze dla zastosowań w technikach elektrogrzewczych i w technice pomiaru temperatury.

Znajdują również zastosowanie w osłoniętych termpor, jak i również w róznych urządzeniach grzewczych. MgO izoluje nosniki ciepła od siebie, jak i metalowej obudowy. Równocześnie gwarantują dobre odprowadzanie ciepla na zewnątrz. Dobór typu MgO zależny jest od siły grzania i wysokości temperatury zastosowania. Przy wyborze odpowiedniego typu MgO chętnie doradzimy.

Obok MgO oferujemy równiez inne ceramiki łamane z steatytu C230, tlenku aluminium oraz z minerału spinel.

Zapytania

Chętnie przygotujemy ofertę. Proszę w tym celu przesłać nam rysunek wraz zapytaniem podając ilości oraz podać tolerancje.

Posiadamy również ofertę standardowych narzędzi (katalog dostępny na zapytanie), z których możemy krótkoterminowo wspoczac produkcje według wymagań klienta.

Pan Pani * Proszę wypełnić wszystkie pola

rauschertSzukaj    rauschertTargi    rauschertPrasa    rauschertPolityka Przedsiebiorstwa    rauschertWarunki dostaw i zakupów    rauschertImpressum    rauschertCofnij    rauschertProjektUE