rauschertEnglishrauschertDeutsch rauschertSzukaj
Firma
CeramikaTechniczna
TworzywaSztuczne
Podzespoly
EnergiaInzynieria

Zdjęcie Paula Rauscherta
Paul Rauschert, założyciel firmy

1898 - rok założenia
1923 - 25 lat Rauschert
1948 - 50 lat Rauschert
1973 - 75 lat Rauschert
1998 - 100 lat Rauschert
Drugie stulecie


"W 1967 roku Rauschert zatrudnia 600 współpracowników."

 

 

wer

1973 - 75 lat istnienia firmy Rauschert

W roku 75 roku jubileuszowym Rauschert optymistycznie patrzy na przyszłość. Nawet w trudnych warunkach firma stale udowadnia swoją innowacyjność.

W 1950 roku pod kierownictwem Gottfrieda Rauscherta działalność rozpoczyna zakład w Oberbettingen. Ocalałe po wojnie zakłady Pressig i Steinbach am Wald znów pracują pełną parą. W 1965 roku Rauschert ponownie nabywa swój dawny zakład w Steinwiesen. Kierownictwo obejmuje Dietrich Rauschert.

W 1966 roku wraz z utratą rynku zbytu na korki do butelek obroty firmy Rauschert spadają o jedną trzecią. Rainer Kober, od 1969 roku dyrektor zarządzający, rozpoczyna w związku z tym w szczególnie dotkniętym kryzysem zakładzie Steinwiesen wprowadzać program artykułów podarunkowych Funny Design.

W 1967 roku paleta produktów w zakładzie Oberbettingen zostaje uzupełniona o wyroby wytwarzane metodą wtryskową. Rauschert zatrudnia łącznie 600 współpracowników.

zurück cofnij

dalej

 

 

Rainer Kober, Paul Ernst Metzler, Gottfried P. Rauschert, Dietrich Rauschert
Od lewej do prawej:
Rainer Kober,
Paul Ernst Metzler,
Gottfried P. Rauschert,
Dietrich Rauschert

               

rauschertSzukaj    rauschertTargi    rauschertPrasa    rauschertPolityka Przedsiebiorstwa    rauschertWarunki dostaw i zakupów    rauschertImpressum    rauschertCofnij    rauschertProjektUE