Logo Rauschert
rauschertEnglishrauschertDeutsch rauschertSzukaj
Illustration
CeramikaTechniczna
TworzywaSztuczne
Podzespoly
EnergiaInzynieria

Porcelana twarda

Tworzywo z tradycją

Porcelana posiada wysoką wytrzymałość elektryczną równiez przy wysokich temperaturach. Ponadto porcelana jest wytrzymała na przebicia elektryczne i prądy pełzające.

W 1849 roku z porcelaną zaczął się rozwój technicznej ceramiki, kiedy maszty telegraficzne między Frankfurtem i Berlinem zostały wyposażone w izolatory. Największy obszar zastosowania stanowi nadal elektrotechnika.

Tworzywo i und wyrób

Porcelana twarda jest tworzywem mieszanki sylikatowej na bazie naturalnych surowców. Chemiczny skład to 30 - 75 % SiO2 i 20 - 65 % Al2O3. Faza szkła wynosi 60 - 70 %. W tym są osadzone krystaliczne składniki.

Zależnie od kształtowania porcelana jest dzielona na rózne grupy:

  • C 110, porcelana kwarcowa:- Odlewana i ciągnięta
  • C 111, porcelana prasowana:- ekonomiczna produkcja skomplikowanych form w dużych ilościach przez prasowanie suche i mokre.

Właściwości

Dalsze informacje znajdziecie w karcie informacyjnej porcelany twardej.

Hartporzellan von Rauschert PDF Karta informacyjna tlenek glinu porcelana twarda

Zastosowania

Techniczna porcelana jest znakomitym izolatorem dla elektrotechniki wysokiego i niskiego napięcia, jest odporna na prądy pełzajace, przebicia również przy styczności z wilgocią. Tworzywo jest niepalne i absolutnie odporne do temperatury 1000 °C.

Prowadniki nici w maszynach tekstylnych z glazurowaną powierchnią i pozbawioną porów porcelaną twardą, prowadzą nowoczesne włókna z carbonu, kevlaru i aramidu niezawodnie.

Chemiczna trwałość czyni z porcelany niezbędne tworzywo w budowie instalacji chemicznych.

Bardzo powszechnym zastosowaniem jest między innymi ceramika ośietleniowa.

Zapytania

Chętnie przygotujemy ofertę. Proszę w tym celu przesłać nam rysunek wraz zapytaniem podając ilości, wskazać powierzchnie funkcyjne i podać tolerancje.

Aby uzyskać bardzo wąskie tolerancje, elementy mogą być szlifowane.

Nawiąż z nami kontakt.

Pan Pani * Proszę wypełnić wszystkie pola

rauschertSzukaj    rauschertTargi    rauschertPrasa    rauschertPolityka Przedsiebiorstwa    rauschertWarunki dostaw i zakupów    rauschertImpressum    rauschertCofnij    rauschertProjektUE