Tworzywo z tradycją
Porcelana posiada wysoką wytrzymałość elektryczną równiez przy wysokich temperaturach. Ponadto porcelana jest wytrzymała na przebicia elektryczne i prądy pełzające.
W 1849 roku z porcelaną zaczął się rozwój technicznej ceramiki, kiedy maszty telegraficzne między Frankfurtem i Berlinem zostały wyposażone w izolatory. Największy obszar zastosowania stanowi nadal elektrotechnika.
Tworzywo i und wyrób
Porcelana twarda jest tworzywem mieszanki sylikatowej na bazie naturalnych surowców. Chemiczny skład to 30 - 75 % SiO2 i 20 - 65 % Al2O3. Faza szkła wynosi 60 - 70 %. W tym są osadzone krystaliczne składniki.
Zależnie od kształtowania porcelana jest dzielona na rózne grupy:
- C 110, porcelana kwarcowa:- Odlewana i ciągnięta
- C 111, porcelana prasowana:- ekonomiczna produkcja skomplikowanych form w dużych ilościach przez prasowanie suche i mokre.
Właściwości
Dalsze informacje znajdziecie w karcie informacyjnej porcelany twardej.
Zastosowania
Techniczna porcelana jest znakomitym izolatorem dla elektrotechniki wysokiego i niskiego napięcia, jest odporna na prądy pełzajace, przebicia również przy styczności z wilgocią. Tworzywo jest niepalne i absolutnie odporne do temperatury 1000 °C.
Prowadniki nici w maszynach tekstylnych z glazurowaną powierchnią i pozbawioną porów porcelaną twardą, prowadzą nowoczesne włókna z carbonu, kevlaru i aramidu niezawodnie.
Chemiczna trwałość czyni z porcelany niezbędne tworzywo w budowie instalacji chemicznych.
Bardzo powszechnym zastosowaniem jest między innymi ceramika ośietleniowa.
Zapytania
Chętnie przygotujemy ofertę. Proszę w tym celu przesłać nam rysunek wraz zapytaniem podając ilości, wskazać powierzchnie funkcyjne i podać tolerancje.
Aby uzyskać bardzo wąskie tolerancje, elementy mogą być szlifowane.
Nawiąż z nami kontakt.